Samotność w związku na odległość – jak sobie z nią radzić?

Coraz więcej osób decyduje się na tzw. związek na odległość. To opcja, związana często z obowiązkami zawodowymi, oddalonym miejscem zamieszkania, czy inną sytuacją życiową. Samotność w związku na odległość jest częstą przypadłością. Jak sobie z nią radzić? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Samotność w związku na odległość a grupa przyjaciół wokół

By samotność w związku na odległość nie była dla nas męcząca i nużąca, z całą pewnością należy zadbać, by nie zostać samemu na czas nieobecność partnera. Z całą pewnością o wiele przyjemniej będzie siedzieć czas w towarzystwie przyjaciół, niż samemu przed telewizorem, czy laptopem. Oczywiście należy dobrać do siebie sprawdzoną grupę osób, dla których nasze dobro będzie priorytetem, bez ukrytych celów, czy zamiarów. Wspólne wyjścia, które zastąpią samotne wieczory,  z całą pewnością pomogą przetrwać trudny czas.

Kiedy samotność w związku na odległość nas nie dopadnie? Kiedy uda nam się utrzymać stały kontakt

Samotność w związku na odległość dotyka partnerów prędzej, czy później. By móc dodać otuchy, pocieszenia dla siebie nawzajem, z całą pewnością należy zadbać, by być ze sobą w stałym kontakcie. Może to być m.in. częste:

  • pisanie SMS,
  • rozmowy telefoniczne,
  • pisanie za pośrednictwem mediów społecznościowych,
  • telekonferencję,

i inne dowolnie wybrane metody. Ważne, by wybrany sposób odpowiadał dla każdej ze stron. Dzięki temu uda nam się dzielić codziennymi troskami, radościami, czy wydarzeniami, które zdarzają nam się w ciągu dnia.

By zniwelować samotność w związku na odległość, należy dbać o stałe, częste odwiedziny

Warto zadbać o odwiedziny, na tyle, na ile jest to tylko możliwe. Wówczas samotność w związku na odległość będzie nas dopadać o wiele rzadziej. Spotkania rzeczywiste, twarzą w twarz, pozwalają na nabranie bliskości, „nacieszenie” się sobą, co daje siłę i energię na czas rozłąki. Co ważne, nie musimy planować wspólnego pobytu, który będzie obfitował w wiele atrakcji. Czasami najcenniejsze okaże się wspólne ugotowanie obiadu, zakupy, spacer, czy wyjście do kina tylko we dwoje.

Spraw, by druga połowa wiedziała, że wciąż o niej myślisz

By samotność w związku na odległość nie stała się dla nas zbyt dużym obciążeniem, które zniszczy związek, warto zadbać o to, by nasza druga połówka czuła, że nawet pomimo dużej, dzielącej nas odległości, wciąż o niej myślimy, że jest dla nas bardzo ważna. Istnieje wiele sposobów, by okazać czułość, pomimo braku fizycznej obecności. Dla przykładu możemy wysłać pocztą kwiatową bukiet. Możemy wysłać odręcznie napisany list, co będzie niezwykle romantycznym gestem, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Bardzo ciekawą opcją na podtrzymanie tzw. temperatury w związku, z całą pewnością będzie wysłanie podarunku. Tak po prostu, bez żadnej specjalnej okazji. Takie działania sprawiają, że druga osoba będzie czuć się doceniona.

Samotność w związku na odległość- skuteczna walka, która przyniesie wymierne rezultaty

Samotność w związku na odległość bardzo często staje się przyczyną rozpadu relacji. Nic więc dziwnego, że osoby, które są w takich związkach, szukają skutecznych rozwiązań, by przerwać trudny czas, który prędzej, czy później się kończy. Na szczęście w dzisiejszych czasach, za pośrednictwem internetu i gadżetów elektronicznych z ukochaną osobą możemy widywać się codziennie, w kamerze własnego smartfona, laptopa, czy tableta. Poznaj kilka sprawdzonych metod, i ciesz się z pięknej miłości, która przerodzi się w trwałą i nierozerwalną relację na resztę życia.