Kiedy zrobić test ciążowy rano czy wieczorem, czyli informacje, które mogą przydać się kobietom

Wiele kobiet dosłownie staje na głowie, aby móc zajść w ciąże. Niby jest to łatwa kwestia, ale… . Problemy z zajściem w ciąże ma naprawdę ogromna ilość osób. Ciąża jest marzeniem, które można spełnić. Czas na to, aby sprawdzić, kiedy najlepiej zrobić test ciążowy, aby mieć pewność, że wynik będzie dobry. Nie ma bowiem dla wielu kobiet nic gorszego niż wynik, który nie zostanie potem potwierdzony.

Kiedy zrobić test ciążowy rano czy wieczorem?

Wielu lekarzy przyznaje, że kobiety chcące mieć największą pewność, że są w ciąży (lub też nie), powinny zdecydować się na przeprowadzenie testu od samego rana. Chodzi bowiem o to, że stężenie hormonu HCG w organizmie jest wtedy największy. Niezależnie czy jest tu mowa o teście płytkowym, czy też strumieniowym.

Nie jest powiedziane, że test zrobiony wieczorem będzie zły. Jednak wtedy stężenie hormonu jest zdecydowanie niższe. Lepiej więc wstrzymać się z jego wykonaniem do samego rana. To zaledwie kilka godzin, a jest w stanie dać zupełnie inną odpowiedź.

Kiedy zrobić test ciążowy rano czy wieczorem – a co po teście?

Ważną kwestią jest również to, aby każdy z tych testów zawsze został wykonany zgodnie z instrukcją, która jest dołączona do opakowania. Niby test jest łatwą sprawą, ale jednak kobiety, które wcześniej nie miały z tym do czynienia, w bardzo łatwy sposób mogą popełnić błąd, który może mieć wpływ na wynik.

W przypadku pozytywnej odpowiedzi, należy pomyśleć o tym, aby umówić się na wizytę u ginekologa. Emocje należy powstrzymać na wodzy, bowiem żaden test nie jest w stanie potwierdzić ciąży na 100%. W szczególności, jeżeli mowa o kobietach, które mają zaburzenia hormonalne. Dopiero lekarz będzie w stanie udzielić najpewniejszej odpowiedzi.

Do czasu wizyty można jeszcze pomyśleć o tym, aby wykonać dwa lub nawet 3 dodatkowe testy ciążowe. Najlepiej, jeżeli będą one wykonane każdy innego dnia. O poranku. Im więcej będzie pozytywnych odpowiedzi, tym większa pewność, że w łonie kobiety rozwija się nowe życie.

Test ciążowy z krwi

Testy ciążowe dostępne są praktycznie na wyciągnięcie ręki. Można kupić je nie tylko w aptekach, ale także w drogeriach. Można je wykonać samodzielnie, bez konieczności wizyty u lekarza.

Warto jednak wiedzieć, że jest jeszcze jeden test ciążowy, który daje większą pewność co do tego, co dzieje się z organizmem kobiety. Test ciążowy z krwi pozwala na zmierzenie poziomu stężenie gonadotropiny kosmówkowej. Ta bowiem powiększa się dwukrotnie co ok. 3 dni. W przypadku ciąży poziom gonadotropiny jest więc bardzo duży. Jest to badanie, które zalecane jest już w pierwszych tygodniach ciąży. Nawet wtedy, kiedy USG oraz badanie moczem nie jest w stanie dać jednoznacznej odpowiedzi.

Tego typu badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Niekoniecznie trzeba wybrać się na nie na czczo.

Negatywny wynik testu ciążowego

Fakt, że kobieta otrzymała negatywny wynik domowego testu ciążowego tak naprawdę nic nie oznacza. Może się bowiem okazać, że test był wadliwy lub hormon ciążowy jest jeszcze niewykrywalny w organizmie kobiety. Jeżeli komuś naprawdę zależy na ciąży, może pomyśleć o tym, aby badanie samodzielnie powtórzyć w domu po kilku dniach. Ewentualnie, za test ciążowy z krwi można samodzielnie zapłacić, bez konieczności konsultacji z lekarzem. W ten sposób będzie można uzyskać większą pewność co do swojego stanu.

Wizyta w gabinecie ginekologa powinna odbyć się maksymalnie po kilku tygodniach od możliwego zapłodnienia. Tak, aby ciężarna jak najszybciej została otoczona prawidłową opieką.