Jak schudnąć 10 kilogramów – proste i przyjemne sposoby

Niezależnie od tego, czy jest to postanowienie noworoczne, czy chęć zmiany siebie i swojego życia – decyzja o odchudzaniu praktycznie zawsze jest słuszna. Z jednej strony można znacznie poprawić dzięki temu swój wygląd, a z drugiej zrobić coś naprawdę dobrego dla swojego zdrowia. Odchudzanie wiąże się z lepszym dbaniem o swój organizm i ciało – oczywiście pod warunkiem, że robimy to z głową. Wbrew pozorom, nie zawsze musi to być ciężki i pełen wyrzeczeń proces. Odchudzanie może polegać na wprowadzeniu kilku pozytywnych zmian w swoim życiu, dzięki którym efekty przyjdą same.

Jak schudnąć 10 kilogramów – od czego zacząć?

10 kilogramów to bardzo dobry i konkretny cel w odchudzaniu. Dla niektórych może to być sposób na osiągnięcie perfekcyjnej sylwetki, dla innych z kolei ważny, pierwszy krok na drodze do pozbycia się poważnej nadwagi. Szukając odpowiedzi na to, jak schudnąć 10 kilogramów, można natknąć się na wiele propozycji rygorystycznych diet i intensywnych treningów.

Przy odpowiednim dopasowaniu do swoich potrzeb, dobra dieta i trening mogą oczywiście zdziałać cuda. Warunkiem jest jednak samodyscyplina i sporo motywacji, bowiem takie rzeczy oznaczają wprowadzenie w życiu bardzo poważnych zmian. Można jednak sięgnąć po mniej radykalne sposoby, które również przyniosą dobre efekty i pomogą w „rozpędzeniu się” na drodze do wymarzonej sylwetki. Warto zatem na początku przemyśleć swój plan i ustalić, co jesteśmy w stanie zrobić bez ryzyka szybkiego zniechęcenia się.

Jak schudnąć 10 kilogramów – proste zmiany w życiu

Każdego dnia wszyscy podejmujemy dziesiątki małych decyzji, które mają wielki wpływ na nasze zdrowie. Często nawet ich nie zauważamy, bowiem są one częścią naszego codziennego stylu życia. To właśnie dzięki nim możemy jednak rozpocząć małe zmiany w kierunku uzyskania lepszej sylwetki.

Spontaniczna aktywność fizyczna

W codziennym życiu mamy wiele okazji do krótkiej, ale bardzo pożytecznej dla ciała aktywności fizycznej. Zazwyczaj całkowicie ignorujemy te okazje, co jest poważnym błędem. Tymczasem przy kilku niewielkich zmianach można w ciągu dnia spalić dodatkowo sporo kalorii:

  • Zawsze wybieraj schody. O tej zasadzie mówi się bardzo wiele, choć zwykle się do niej nie stosujemy. Jeśli tylko czas na to pozwala, zawsze warto zrezygnować z windy i wyjść po schodach, nawet jeśli zmierzamy na wysokie piętro. To samo dotyczy schodów ruchomych. Krótkie wejście po schodach to doskonałe ćwiczenie dla całego ciała.
  • Parkuj jak najdalej od celu. Kierowcy mają tendencję do szukania miejsca parkingowego możliwie najbliżej swojego celu. Jest to widoczne chociażby na parkingach pod supermarketami, na których miejsca blisko drzwi praktycznie zawsze są zajęte. Warto zmienić to nastawienie, zaparkować na samym końcu parkingu i zrobić sobie mały spacer.
  • Jak najczęściej rezygnuj z samochodu. W wielu przypadkach życie bez samochodu jest niemożliwe. Trzeba jednak przyznać, że większość z nas zbytnio przyzwyczaiła się do tego środka transportu. Bardzo często spacer jest realną alternatywą – warto zatem chodzić tak często, jak to możliwe.

A co z dietą?

Oczywiście, bez zdrowego odżywiania również nie ma mowy o dobrej sylwetce. Nie trzeba jednak stosować od razu rygorystycznych diet i skazywać się na ogromne wyrzeczenia. Na samym początku warto po prostu wyrzucić ze swojego jadłospisu wszystkie niezdrowe produkty. Słodkie przekąski można zastąpić owocami i warzywami, a wysokoprzetworzoną żywność bardziej naturalnymi składnikami.

Czy efekty przyjdą szybko?

Na prawdziwe zadowalające efekty zawsze trzeba nieco poczekać. W przypadku niewielkich zmian w codziennym trybie życia, trzeba będzie na nie trochę poczekać. Równocześnie nastawianie się na zbyt szybkie efekty w odchudzaniu zawsze jest swego rodzaju pułapką. Żadne „cudowne” środki ani diety nie są w stanie sprawić, że ktoś schudnie 10 kilogramów z dnia na dzień. Warto po prostu potraktować to jako swój nowy styl życia, którego celem jest przede wszystkim lepsze zdrowie i dobre samopoczucie. Lepsza sylwetka na pewno się pojawi.