Czym zmyć farbę do włosów ze skóry – poznaj sprawdzone sposoby

Farbowanie włosów w domowym zaciszu ma wiele zalet, ale także jedną dużą wadę – podczas takiego zabiegu bardzo łatwo o plamy z farby na skórze. Szczególnie narażone na zabrudzenia są takie części ciała jak czoło, uszy i szyja. W jaki sposób pozbyć się łatwo i szybko niechcianych plam? Dowiedz się więcej i pożegnaj się raz na zawsze z niepotrzebnym stresem i nadmierną utratą czasu.

Zmywanie farby do włosów ze skóry – sprawdzone sposoby

Stało się… podczas farbowania włosów, farba znalazła się również w różnych miejscach na skórze. Nie jest to jednak powód do paniki. Istnieje kilka nieinwazyjnych technik zmywania farby z powierzchni skóry. Sposoby te nie powodują wysuszania. Poznaj je i wprowadź w życie w razie fryzjerskiego wypadku:

  • Płyn micelarny – cóż, czasem najprostsze rozwiązanie zgarnia najwięcej popularności oraz skuteczności, Sprawdź, czy twój płyn micelarny/mleczko do demakijażu jest w stanie rozwiązać problem
  • Olejek – wszystko co tłuste, dość dobrze poradzi sobie z takimi plamami. Do wyboru jest wiele rodzajów olejków, między innymi arganowy. Postaraj się zetrzeć zabrudzenia za pomocą płatka kosmetycznego.
  • Sok z cytryny – uwaga, na to trzeba uważać! Osoby z bardziej wrażliwą skórą powinny wypróbować inne sposoby, ponieważ sok z cytryny może podrażnić delikatną skórę.
  • Peelingi – możesz wykonać delikatny masaż peelingiem a następnie starać się zmyć farbę
  • Szampon – w połączeniu z wodą również może pomóc w pozbyciu się nieestetycznych plam z farby
  • Specjalne chusteczki do usuwania farby – na rynku pojawiają się nowe produkty, wychodzące na przeciw rosnącym wymaganiom klientów
  • Farba – tak, ponowne użycie farby w miejscu zabrudzenia sprawi, że zaschnięte plamy rozpuszczą się i zejdą bez większego problemu
  • Spirytus salicylowy – skuteczny, ale podrażniający skórę sposób, podobnie jak w przypadku soku z cytryny.

Zmywanie farby z dłoni

Farba może pobrudzić również dłonie. Działaj szybko, ale spokojnie. Jeśli plama z farby jest wciąż świeża, użyj wody i zwykłego mydła i obserwuj rezultaty. W przypadku niepowodzenia, wypróbuj inne metody:

  • płyn do mycia naczyń – jeśli sam płyn nie da rady, można zmieszać go z sodą oczyszczoną
  • zmywacz do paznokci – jest mocnym produktem. Dość skutecznym, ale może powodować wysuszanie skór
  • Oliwa + cytryna – trochę dłuższy „przepis”, ale dość skuteczny i popularny. Podgrzej oliwę i dodaj sok z cytryny (wystarczy połowa). Mocz ręce w tak przygotowanym przepisie

Jak uniknąć zabrudzeń następnym razem?

Jeśli w przyszłości chcesz uniknąć niepotrzebnych plam po farbie, warto odpowiednio przygotować się do zabiegu domowego. Przed nałożeniem produktu na włosy, zabezpiecz  najbardziej narażone części ciała za pomocą wazeliny lub innego tłustego kremu. Zadbaj szczególnie o okolice uszu oraz czoła. Bądź uważna/uważny podczas samodzielnego farbowania. Dużo łatwiej pozbyć się plam zauważonych już podczas farbowania – świeża plama zejdzie bez problemy przy stosowaniu odpowiednich technik.

Podsumowanie

Samodzielne farbowanie włosów może okazać się ryzykowne, jednak posiadając odpowiednią wiedzę, poradzisz sobie z każdą plamą! Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu przed, uważnej obserwacji w trakcie oraz szybkiej reakcji po farbowaniu, jeśli okaże się, że fragmenty farby pozostały na skórze. Warto mieć pod ręką pomocne produkty w przypadku pojawienia się jakichkolwiek zabrudzeń, tak, aby reagować jak najszybciej, a najlepiej nie dopuszczać do sytuacji zaschnięcia plamy.  Praktyka czyni mistrza!